سوادنو
دولت وملت همدلی وهمزبانی
 
 

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: توجه به فرهنگ وروابط اجتماعی سیاسی وفعالیت اقتصادی بانوان گروه های آسیب پذیراولویت مهم درطراحی برنامه سوادآموزی است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، علی باقرزاده در گردهمایی معاونین سوادآموزی كشورکه در مركز آموزشی شهید سعیدی مشهد برگزار شد گفت: شناسائی، جذب و آموزش فراگیر، باكیفیت و مستمر افراد بی سواد و كم سواد گروه سنی ۱۰تا۴۹ سال از مأموریت ها واهداف كلان سازمان نهضت سوادآموزی است.
 


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گروه فرهنگی: مدیر مؤسسه قرآنی جنت الماوی گفت: میل به خواندن و فراگیری معارف قرآن یکی از مشوق های خوب برای یادگیری هرچه بهتر در شرکت کنندگان دوره های نهضت سوادآموزی است.
سمیه سلیمی، مدیر موسسه قرآنی جنت الماوی در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از زنجان، در تشریح برنامه های هفتگی این موسسه قرآنی، اظهار کرد: همکاری با آموزش و پرورش در راستای اجرای هر چه بهتر دوره های نهضت سوادآموزی مورد توجه این موسسه قرآنی است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وکیل ملت: آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی از عدم اجرای بخشنامه استخدام خود انتقاد دارند.


جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در تماس با ایلنا، از عدم اجرای بخشنامه مربوط به استخدام خود انتقاد کردند.

به گفته این آموزش‌دهندگان مصوبه مجلس در ارتباط با لزوم جذب آموزش‌دهندگان، در صحن علنی رای آورده و در شورای نگهبان هم تایید و توسط رئیس‌جمهور امضا شده است.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 27 آذر 1395 :: نویسنده : ط ح
شد کام دلها ، پر شهد و عسل ، که حلاوتش ، باشد بی مثل
رسول خدا ، آمد به دنیا ، در هفدهم ، ربیع الاول
خدا به عالم هدیه از لطف و عطا داد
این دو میلاد با سعادت تهنیت باد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیر آموزش و پرورش شهرستان فاروج با اشاره به اینکه امتحانات سوادآموزی در3 بخش سوادآموزی، تحکیم و انتقال، در 25 حوزه شهری و روستایی از 28 آذر آغاز می شود، گفت: 623 سوادآموز آماده شرکت در آزمون پایان دوره شدند.به گزارش اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجید معتمدی چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: امسال 300 سوادآموز دوره تحکیم درقالب 24  کلاس درس از سوی 24 آموزشگر جذب شده و آموزش دیده اند.
معتمدی افزود: در دوره انتقال نیز 230 سوادآموز در قالب 18 کلاس و دوره سوادآموزی، 193 نفر با برنامه ریزی های لازم جذب شده اند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی خراسان شمالی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 26 آذر 1395 :: نویسنده : ط ح


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی :ترویج فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه از اهداف سند ملی آموزش2030 در ایران است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تضمین آموزش با كیفیت، عادلانه و فراگیر و ترویج فرصت های یادگیری مادام العمر برای همه از اهداف توسعه پایدار در سند ملی آموزش 2030 در ایران است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز علی باقرزاده در كارگروه آموزش پایه و متوسطه كه در حاشیه نشست عالی رتبه مشورتی در زمینه آموزش 2030 در ایران در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، اظهاركرد: تضمین اینكه تا سال 2030 همه جوانان و بخش قابل توجهی از بزرگسالان اعم از زن و مرد به سواد خواندن  و نوشتن و حساب كردن دست یابند از اهداف ویژه سند ملی آموزش 2030 در ایران است.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 26 آذر 1395 :: نویسنده : ط ح


عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ 7/9/95 با عنوان «هنوز معلمین حق التدریس تعیین تکلیف نشده اند» به اطلاع می رساند؛ قانون اصلاح تبصره(10) ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 3/6/1395 مجلس شورای اسلامی، طی دستورالعمل شماره 15/710 مورخ 12/8/1395 به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده است و چنانچه افراد شرایط لازم را داشته باشند، می توانند به اداره کل آموزش و پرورش استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.
نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: کلیه آموزشیاران نهضت سواد آموزی تا سال 92 تبدیل وضعیت شده و به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند.
علی باقرزاده رییس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص ارائه برنامه درنظر گرفته شده برای وضعیت آموزشیاران اظهار داشت: همانطور که پیش از این نیز بیان شده در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق آموزشیاران  همکاری کننده با این سازمان  در سال 1390 تبدیل وضعیت شده و اکنون در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار هستند. ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :رییس سازمان نهضت سوادآموزی از رویکرد انعطاف در آموزش ها و بهره گیری از موبایل و تبلت برای سوادآموزی خبر داد.
علی باقرزاده رییس سازمان نهضت سوادآموزی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص برنامه های درنظر گرفته شده  سال تحصیلی جاری برای سوادآموزان اظهار داشت: سازمان نهضت سواد آموزی در سال جاری رویکرد انعطاف حداکثری را در اولویت کارها و اقدامات خود نسبت به سوادآموزان قرار داده و به سمت آموزش های مجازی و بهره گیری از فن آوری های  نوین حرکت می‌کند .وی ادامه داد: در این راستا  مقدمات اجرای طرح سواد آموزی از طریق تلفن همراه و تبلت به عمل آمده و اکنون نیز در یکی از استان های کشور به صورت آزمایشی در بین تعداد معدودی از سواد اموزان در حال اجرا است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مشروط شدن ادامه همکاری مربیان سوادآموزی با آموزش و پرورش/ جزییات دریافت گواهی‌ مربیان سوادآموزی
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به اعلام جزئیات دریافت گواهی رسمی مربیان سوادآموزی پرداخت و گفت: ادامه همکاری 64 هزار آموزش دهنده نهضت از سال 96 منوط به کسب این گواهینامه خواهد بود.
با اشاره به تفاهم نامه سازمان نهضت سواد آموزی با جهاددانشگاهی به منظور برگزاری دوره‌های توانمندسازی مجازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: هماهنگی خوبی میان ما و جهاددانشگاهی وجود دارد. در حال حاضر سرفصل‌های مربوط به این دوره همگی استخراج و بخش زیادی از محتوا تهیه و بارگذاری شده است. بخش دیگری که مربوط به تکنیک‌ها و الگوهای تدریس است نیز در حال آماده سازی است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: امسال طرح کتابت قرآن پس از رفع اشکالات املایی و بازنویسی توسط 4 هزار سوادآموز دوره انتقال، برای صحافی آماده می شود.علی باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در خصوص طرح کتابت قرآن توسط سوادآموزان، اظهار کرد: تاکنون 5 نسخه قرآن کامل توسط سوادآموزان کتابت شده که در یک سال گذشته در حال تصحیح است و 5 نفر از اساتید قرآن نیز این موضوع را با قرآن تطبیق می دهند.
 


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
روستایی روشندل کرمانشاهی از نهضت سوادآموزی تا استادی دانشگاه/ غفور: کدام تدبیر و امید که تا سرمایه دار نباشی نه رئیس جمهور جواب نامه می دهد نه استاندار وقت ملاقات


به مناسبت روز جهانی معلولان مرصادنیوز با استاد نابینای دانشگاه های کرمانشاه که درسش را از نهضت سواد آموزی آغاز کرده به گفتگو نشسته است.به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ّبه نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فرق است میان آنکه بی هیچ رنجی به گذران زندگی می پردازد، درس می خواند، شغلی می یابد، تشکیل خانواده می دهد، خانه می سازد و هزار راه را برای بهتر زیستن امتحان می کند با کسی که رنج را به جان می خرد و با انگیزه ای ستودنی کفش آهنین به پا می کند و به جنگ مشکلات زندگی می رود، بدون آنکه یکی از مظاهر راحتی را داشته باشد.

غفور سلیمانی از زمره همان افرادیست که با رنج بزرگ شد و زیست، اما خم به ابرو نیاورد. زاده روستای بنچله از توابع روانسر است، پدر و مادرش تا چند وقت از نابینایی او مطلع نبودند، اما پس از اطلاع، به قول خودش کوتاه نیامدند و تنها پسر خانواده را آماده نبرد با سختی های زندگی کردند.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار نهضت سوادآموزی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ط ح
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
سواد نو pyam-123.jpgمقام معظم رهبری: اگر نتوانیم معظل بی سوادی را حل کنیم اصل انقلاب و ایده های آن لطمه خواهد خورد.
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت